Deze sites vind je misschien ook leuk Fashionscene.nl, Ze.nl, en meer

Meer sites die je misschien ook leuk vindt

Girlscene Ze
Fashionscene Beautyscene
Shopscene FashionsceneTV
Shopgids Good2b
24H Fashion deal Girlslovedeals
Chicklit 24H Beauty deal
Vrouwen.nl Moviescene

Recensies

Eerste hulp bij ongemak
09-09-2012 | Geplaatst door Nydia van Voorthuizen

Eerste hulp bij ongemak

Het klinkt zo fijn: je doet een aantal yoga-oefeningen uit Eerste hulp bij ongemak en je bent af van je hoofdpijn/pms/stress/ander vervelend kwaaltje. In de praktijk blijkt het helaas tegen te vallen als onervaren yogi. Yoga uit een boekje leren is namelijk vrijwel onmogelijk. Ten eerste had ik de vereiste lenigheid nogal onderschat en ten tweede leest het al hangend in de gestrekte driehoek houding niet zo makkelijk. Resultaat was het uitvoeren van een set oefeningen met veel leespauzes tussendoor en daarbij een hoop getwijfel over al dan niet rechte lijnen en scheve houdingen. Onhandig en frustrerend, terwijl yoga toch vooral ontspannend moet zijn.

Als beginner lijkt het mij daarom belangrijk om eerst wat oefeningen met een volleerd yogi door te nemen (of gewoon een vriendin die eens wat lesjes heeft gevolgd). Zo wordt je houding direct gecorrigeerd en hoef je niet uit je positie te komen om nog een keer te lezen waar je je been ook al weer moest houden. Zo voorkom je verkeerd uitgevoerde oefeningen die alleen maar averechts kunnen werken op je gezondheid.

Eenmaal op de hoogte van de beginselen kun je vervolgens goed uit de weg met dit boekje. Eerlijk toegegeven spreken de tekeningen van schrijfster en illustrator Amy Luwis mij niet zo aan, maar de stappen zijn wel duidelijk beschreven en er wordt uitgelegd waarom de houding nou eigenlijk zo goed voor je is en welk ongemak je er mee kunt oplossen. Handig! Ook is er per oefening een makkelijkere houding afgebeeld zodat je daar eerst mee kunt oefenen, fijn voor de beginners zoals ik. Mijn eerste lesje yoga zit er ondertussen al op, dus binnenkort hoop ik meer uit Eerste hulp bij ongemak te kunnen halen. Tot die tijd sla ik regelmatig het boekje open bij de simpele houdingen. De reeksen en oefeningen als de kopstand of ploeghouding komen later wel. Zoals Amy Luwis zelf zegt: het doel is vooruitgang, niet perfectie.

Heb jij weleens aan Yoga gedaan? Zo ja, wat vond je ervan?
Auteur:
Amy Luwis
Verschenen:
mei 2012
Uitgave:
ISBN 9789045313283
Uitgever BBNC uitgevers
128 pagina's
Genre
Non-fictie
Ons oordeel:
Oordeel bezoekers:
(0 stemmen)
Ondertitel:
Yoga voor echte meiden

Reacties

Je bent nog niet ingelogd. Log in of maak een nieuw account om een reactie te plaatsen.

Word lid van Chicklit en praat met andere meiden over je favoriete boeken & films!

Registreren

Nieuwsbrief

Meld je aan voor de Chicklit.nl nieuwsbrief

Please don't insert text in the box below!

Shoptoppers

Twitter feed

facebook