Svartå 1 - Als jij van mij was

  • Onze waardering:

             
  • Members waardering:

    1  2  3  4  5 
    (0 stemmen)
  • Omschrijving:

    Svartå Manor, 1782. De rebelse zestienjarige Christina heeft grote plannen voor het leven dat ze wil leiden in het landhuis dat haar vader net buiten Örebro aan het bouwen is. Ze wordt echter naar Stockholm gestuurd om gepresenteerd te worden aan het hof en een geschikte echtgenoot te vinden. Maar Christina’s hart ligt bij de paarden van het landhuis en bij de zoon van de metselaar, Gustaf.

    Eenmaal in Stockholm wordt Christina meegezogen in de intriges rondom de koning en zijn zus. Ondertussen barst er thuis een vete los tussen Svartå’s rentmeester en Gustafs vader, met verschrikkelijke gevolgen. De enige persoon die Christina kan vertrouwen met haar liefdesverdriet, is Maja, haar dienstmeisje.

     

Onze recensie

  • onze waardering

    Als jij van mij was van Christina Erikson is een roman in de lijn van de populaire serie Downton Abbey of de boeken van Corina Bomann. De setting: een landgoed. Een vrijgevochten vrouw die moet trouwen en de feesten, diners en bals die georganiseerd worden. Dit komt voornamelijk in de eerste helft van het boek voor. Hierdoor kabbelt het voort en pak je het boek minder snel op. Het tweede deel leest echter als een trein. Het is een heel stuk spannender en neemt je mee in de ontrafeling van alle schandalen en tragische gebeurtenissen rondom de bouw van het landhuis. Het einde zorgt ervoor dat je toch nieuwsgierig wordt naar deel twee dat waarschijnlijk in 2026 volgt. 

    Lees verder

Gerelateerde artikelen

  • De nieuwe website van Chicklit!

  • Recensie: De Anderen 2 - Zwarte Veren

  • Chicklit.nl sprak met Sarah Lark in Spanje

Zoek in artikelen