- Home
- Recensies
- Boekrecensies
- Goldfish 1: Het Avontuur - Nana Yaa

Recensie: Goldfish 1: Het Avontuur - Nana Yaa
Een manga is een Japanse strip of grafische roman. Als je voor het eerst een echte manga leest, is het wel even wennen. Je leest die immers van achter naar voor, en op de pagina begin je rechtsboven en lees je van rechts naar links, de traditionele leesrichting in Japan. Manga is er voor alle leeftijdsgroepen en je kan er alle genres in ontdekken.
Deze manga-serie, Goldfish van Nana Yaa, is bedoeld voor de leeftijdscategorie vanaf 12 jaar en zit vol avontuur, magie en vriendschap. In dit eerste deel, Het avontuur, volgen we een vissersjongen, Morrey. Hij dronk van een artefact en nu verandert alles wat hij aanraakt in goud. Wat niet zo handig is als je wil eten of jezelf moet aankleden… Hij wil dus af van deze kracht, en al zeker na een dramatische gebeurtenis. Bovendien zitten de Verwervers achter hem aan. Gelukkig is er zijn trouwe otter om hem te helpen, en twee vrienden die hij per toeval leert kennen.
De manga Goldfish: Het Avontuur verscheen eerst in het Duits. De auteur Nana Yaa woont in Neuss en won op zeventien jaar haar eerste mangawedstrijd. Met deze nieuwe reeks Goldfish kwam ze in Duitsland in de top 10 van manga.
De tekeningen zijn prachtig en vertellen al grote delen van het verhaal. Zoals het hoort bij een echte manga, zijn ze in zwart-wit. Alleen de cover en de eerste pagina’s springen eruit door de kleuren, vooral de goudkleur van Morrey’s haar en de vissen.
Het Avontuur zit – zoals de naam het al zegt – boordevol avontuur. Morrey moet niet alleen vechten tegen vreselijke mutanten maar slaat ook op de vlucht voor de Verwervers, die op zoek zijn naar de laatste artefacten. Deze overblijfselen van vroeger, zijn doordrongen van magie, waardoor Morrey ook aan zijn bijzondere kracht kwam. En om er vanaf te komen, gaat hij op zoek naar bijzondere, magische genezers.
Vriendschap is zeker ook een belangrijk thema in de strip. Morrey heeft niet alleen een bijzondere band met zijn otter, Otta, maar maakt ook kennis met Shelly. Alhoewel ze in het begin niet van elkaar moeten weten en Morrey vooral wil tonen dat hij het zonder haar afkan. Dankzij Shelly maakt hij ook kennis met de genezer Zaka.
Heel mysterieus is tenslotte de rol van Morrey’s vader. Hij is jaren geleden op raadselachtige wijze verdwenen. Morrey gelooft dat zijn vader een avonturier was, maar Shelly en Zaka denken er anders over. Er blijft op het einde van Het Avontuur dan ook meer dan genoeg spanning en mysterie over, om snel te willen verdergaan met het vervolg.
Intussen verscheen ook al het tweede deel, De schat, en komt in november het derde deel, Het gevecht, uit in vertaling. Dus nog veel boeiende verhalen en prachtige tekeningen in het verschiet.
Recensie: Goldfish 1: Het Avontuur - Nana Yaa
Goldfish 1 - Het avontuur
-
Auteur:
Nana Yaa -
Verschenen:
13 augustus 2024 -
Uitgave:
ISBN 9789026174001
Uitgever De Fontein
208 pagina's -
Uitgever:
De Fontein -
Genres:
Graphic Novel, Tiener boeken
-
Onze waardering:
-
Members waardering:
(0 stemmen) -
Omschrijving:
Niet alles wat glimt is goud...
Zeg hallo tegen Morrey Gibbs! Hij is een vissersjongen in een wereld vol gevaarlijke gemuteerde dieren die erachter komt dat alles wat hij aanraakt opeens in goud verandert.
Dat klinkt geweldig, maar gouden onderbroeken zijn toch niet zo comfortabel. Samen met zijn nieuwe vrienden gaat Morrey op een zoektocht om van zijn zegen, die een vloek is geworden, af te komen en de tragedie die het heeft veroorzaakt terug te draaien. Ze moeten alleen wel de gevaarlijke schatzoekers voor blijven…
Nieuwste artikelen
-
Het teken van de vijf - Ali Standish
-
Recensie: Rode augustusmaan – Rebecka Edgren Aldén
-
Recensie: Ararat – Christopher Golden
-
Hamley en het grote kattengeheim – Sandra J. Paul
-
Het paradijs van slapen - Joost Oomen
Gerelateerde artikelen
-
Er komt een The Hills reboot
-
Aan de man - Juul de Jongh
-
Film top 6: augustus 2017