• onze waardering

Julie en haar hondjes Drollensoep - Lorena Veldhuijzen RECENSIE

Recensie: Julie en haar hondjes Drollensoep - Lorena Veldhuijzen 

Julie is alleen thuis want haar vader en moeder zijn bij oma. Daar is het heel ernstig. Ze ziek en gaat dood. Ondertussen heeft hondje Bonnie gepoept op het mooie, dure tapijt van haar ouders. Julie ruimt de grote drol op en stopt hem in een emmer met water. Hé dat lijkt wel drollensoep zegt ze. Of poepsoep zegt haar vriendje Peter. Samen doen ze er nog wat geheime ingrediënten door. Nu is het Bonniesoep. Soep die wel vijftigmiljoen waard is! Soep die een eigen leven gaat leiden. Als dat maar goed gaat. 

Drollensoep is het tweede deel in de serie over Julie en haar hondjes. Er komt ook nog een derde deel aan maar alle boeken zijn afzonderlijk van elkaar te lezen. Drollensoep is een feelgood boek voor kinderen vanaf zeven jaar die zin hebben om te lachen. Van begin tot het eind staat het verhaal vol met grappen over de drollen van de hondjes van Julie. Samen met haar beste vriendje Peter maakt ze heuse drollensoep die vijftigmiljoen euro waard is. Het begint met de drol van moederhond Bonnie en eindigt met in een geheime soep met ingrediënten die niemand mag weten. De soep gaat een heel eigen leven leiden wat hilarische taferelen oplevert, maar of de mensen hier wel blij mee zijn? 

Lorena Veldhuijsen schrijft beeldend en op het niveau van de lezer. Het is makkelijk te volgen en de grijstoon illustraties van Deborah Dehaerne geven een leuke afwisseling tussendoor en sporen aan om zelf te verzinnen hoe je eigen soep eruit zal zien. Maak jij ook drollensoep? Of soep van slootwater? Heksensoep? Griezelsoep? Soep van snot? Pak er een blaadje bij en wat potloden en maak een tekening van jouw soep! 

Drollensoep van Lorena Veldhuijsen is een vrolijk verhaal voor kinderen vanaf zeven jaar. Van begin tot het eind zal de lezer met een glimlach om zijn of haar mond zitten. Het is een leuk verhaal voor voor het slapen gaan zodat je (klein)kind met een positief en ontspannen gevoel de nacht in gaat. 

Recensie: Julie en haar hondjes Drollensoep - Lorena Veldhuijzen 

 

Julie en haar hondjes - Drollensoep

  • Onze waardering:

             
  • Members waardering:

    1  2  3  4  5 
    (0 stemmen)
  • Omschrijving:

    Er ligt een drol op het tapijt. Van Bonnie de mamahond. Julie ruimt hem op. Met water. Nu is er soep. ‘Poepsoep,’ zegt vriendje Peter. ‘Drollensoep,’ zegt Julie. Haar vader en moeder weten niks van de drollensoep. Ze zijn bij oma. Daar is het ernstig. Oma is ziek. Maar dan is ze dood. Zomaar weg. Net als de drollensoep. Julie gaat op zoek. Met de hondjes en met Peter. Naar de soep. En naar haar oma, om alles te vertellen. Oma die dood is en er niet meer is. En ook weer wel. Omdat ze een sterretje is en overal kan zijn … Het tweede deel in een reeks vol korte hoofdstukken, over een eigenwijs meisje dat de wereld op zijn kop zet. 

Meer info

Nieuwste artikelen

  • Countdown - Ken Follett

  • Het muizenhuis: Sinterklaas - Karina Schaapman

  • Dagboek van een muts: Zussenstrijd - Rachel Renée Russell

  • James - Percival Everett

  • Eiland in de zon - Katie Fforde

Gerelateerde artikelen

  • Ons huis staat in brand - Greta Thunberg en Malena Ernman

  • Ilse Spall

  • Recensie: Misschien wel niet

Zoek in artikelen