• onze waardering

Hokkaido - Tim Anderson RECENSIE

Recensie: Hokkaido – Tim Anderson

Tim Anderson is inmiddels een gevestigde naam als het gaat om Japanse kookboeken. Hij schreef eerder al meerdere boeken, waaronder onder andere de JapanEasy-serie. Daarover was ik al erg enthousiast. Nu is er dus Hokkaido dat gaat over het meest noordelijke eiland van Japan.De eerste bladzijden van het boek gaan over Hokkaido en over de lokale gerechten van het eiland. Eerlijk is eerlijk, ik vond het best een taaie inleiding. Waarschijnlijk komt het ook door de vele Japanse begrippen. Wellicht zit het in de vertaling dat het niet echt lekker wegleest. Het overzicht van veel gebruikte, voor ons onbekende ingrediënten op Hokkaido helpt misschien ook niet mee.

Door het hele boek heen vinden we beschrijvingen van steden en dorpen, waarbij Sapporo uiteraard verreweg het grootste is. Ik ken die stad nog van de Olympische winterspelen die daar gehouden werden in 1972, maar blijkbaar staat de stad vooral bekend om zijn bier dankzij de oudste brouwerij van Japan die daar is gevestigd, aldus Tim Anderson.

Hokkaido is na de uitgebreide inleiding over het eiland onderverdeeld in vier logische hoofdstukken: ‘Bijgerechten, kleine gerechte & snacks’, ‘Hoofdgerechten’, ‘Zoetigheden’ en ‘Basisgerechten en bronnen’. Gelukkig komen de meeste ingrediënten zoals beschreven in de inleiding eigenlijk niet terug in de recepten, wel zal je in sommige gevallen naar de toko moeten, maar dat is absoluut geen straf natuurlijk en in iedere stad vind je er tegenwoordig wel een aantal.

Het liefste had ik meteen de barbecue aangestoken om er zelfgemaakte varkensspiesjes met ui op te leggen. Op de afbeelding zagen ze er heerlijk uit. Helaas stond het weer dat niet toe. Ook de Tempura van spiering uit het hoofdstuk hapjes moet nog even geduld hebben. Het gaat er zeker van komen, want nu heb ik een fijn recept voor die kleine visjes die ik regelmatig op de markt zie liggen.Wel maakte ik een heerlijk hapje of lunchgerecht zo je wilt. Een sandwich met ham, komkommer & mierikswortel en dan net even anders. Zalig.

Uit de hoofdgerechten is het moeilijk kiezen. Wordt het lam, zalm of toch een hotpot, een soort fondue van bouillon waar zowel groente, vis, vlees of tofu in wordt gaar gekookt. Ik maakt in ieder  geval een bijzondere curry met varkensvlees uit Hakodate. Een behoorlijke stad met meer dan 200.000 inwoners. De curry smaakte anders dan we gewend zijn van een curry. Één van de hoofdingrediënten was dan ook mangochutney. Voeg daar ook nog appel en banaan aan toe en je begrijpt dat dat bijzonder smaakt in een curry, waar ook nog heel veel andere kruiden en specerijen doorheen gaan Het was dan ook een behoorlijk werkje om dit gerecht te maken, dat ook nog eens meer dan een uur op het fornuis staat. Het resultaat was bijzonder én lekker. Of ík er nog een keer aan ga beginnen? Wie weet.

Hokkaido geeft je een mooie inkijk in de eetcultuur op dit meest Noordelijke eiland van Japan. 

Recensie: Hokkaido – Tim Anderson

Hokkaido

  • Onze waardering:

             
  • Members waardering:

    1  2  3  4  5 
    (0 stemmen)
  • Omschrijving:

    Reis mee met Tim Anderson naar het noordelijkst gelegen eiland van Japan: Hokkaido. De combinatie van de inheemse Ainu-gastronomie, de landbouwcultuur (naar Europees model) en de traditionele keuken van Japan hebben ertoe geleid dat Hokkaido een aparte eetcultuur heeft ten opzichte van de rest van het land. Het staat bekend, en is geliefd, om zijn levendige culinaire scene. Van pure eenvoud zoals zoete maïs met misoboter of sprotjes in tempura, tot wat meer bewerkelijke gerechten: yakisoba met coquilles & ui of pijlinktvis gevuld met mochi-rijst. Maak kennis met de Ainukeuken en bereid ohaw en rataskep (soep en gepureerde groenten met zee- & peulvruchten). Of maak kroketten, maar dan wel in Hokkaido-stijl: korokke op basis van aardappel met bijvoorbeeld krab of maïs. Proef heerlijke jelly van meloen of de Snowmelt cheesecake van bakkerij Shinya in Furano. Hokkaido biedt niet alleen voor-, bij- en hoofdgerechten, desserts en snacks, maar geeft ook per regio of stad de lokale, culinaire hoogtepunten. Proef de curry ramen van restaurant Aji no Daiōuit in de stad Muroran of chāmen (noedels in een dikke saus) uit Wakkanai. Uiteraard mogen basisrecepten zoals het maken van bouillons en noedels niet ontbreken.

Meer info

Nieuwste artikelen

  • Als ik het haar had verteld - Laura Nowlin

  • Zie me - Tahereh Mafi

  • Lentebloemen in Applemore - Rachael Lucas

  • Herinnering Aan Wild Rose Bay - Susanne O'Leary

  • Als hij bij mij was gebleven - Laura Nowlin

Gerelateerde artikelen

  • Interview: Madeleine Wickham oftewel Sophie Kinsella!

  • Ontembaar

  • Recensie: De maagd en de miljonair

Zoek in artikelen