- Home
- Recensies
- Boekrecensies
- Honger – Johanna van Veen
Recensie: Honger – Johanna van Veen
Lucy krijgt bericht van haar zwager dat het niet goed gaat met haar tweelingzus Sarah en dat ze zo snel mogelijk moet komen. Mede door de hechte band, komt ze er direct aan. Het blijkt inderdaad niet goed te gaan, Sarah weigert te eten en slaapt veel door de hoge koorts die ze heeft. Om uit te zoeken wat er aan de hand is met Sarah, onderzoekt Lucy haar kamer. Daar vindt ze geschreven brieven van haar zus en besluit ze alles te achterhalen wat Sarah mankeert en hoe het opgelost kan worden.
Johanna van Veen kent de speciale band die tweelingzussen met elkaar hebben als geen ander. Ze is zelf één van een drieling. Het is dan ook niet gek dat ze de speciale band tussen Lucy en Sarah zo goed kan aanvoelen en omschrijven. Ze is opgegroeid in Nederland en heeft Engelse literatuur en digitale media gestudeerd.
Honger is een echt horrorverhaal. Het zou daarom ook mooi zijn als dit verhaal verfilmd wordt. Op het moment dat de lezer helemaal in het verhaal zit en het voor zich afgespeeld ziet worden, is de spanning goed te voelen. Dit is niet de hele tijd het geval. Er zitten wat momenten waarop het soms wat langdradig aanvoelt, maar wat belangrijk is om het hele verhaal te vertellen. Zo is de vondst van het veenmeisje veel besproken en blijkt later pas wat dat met haar gedaan heeft. Hierdoor kan de aandacht verslappen.
Er zijn een aantal personages in Honger die een belangrijke rol vervullen. Deze personen worden goed omschreven en de relatie onderling is ook snel duidelijk. Beetje bij beetje wordt het probleem rondom Sarah bekend. Doordat het niet te voorspellen is wanneer het probleem opgelost kan worden, is de spanning niet altijd te voelen. De lezer voelt daardoor niet altijd wanneer het erger wordt en wat er moet gebeuren om de situatie te verbeteren.
De schrijfstijl van Johanna van Veen is prettig. Ze schrijft heel beeldend, mede door de gedetailleerde gruwelijkheden is het niet moeilijk om het verhaal voor je te zien. Het verhaal leest alleen niet altijd vlot, maar dat doet niets af aan het leesplezier.
Fans voor horrorverhalen kunnen hun hart ophalen aan Honger. Het smaakt naar meer wanneer de laatste bladzijdes uitgelezen worden. Johanna van Veen heeft met Honger een meeslepend horrorverhaal geschreven, die je doet gruwelen en zorgt voor slapeloze nachten.
Recensie: Honger – Johanna van Veen
Honger
-
Auteur:
Johanna Van Veen -
Verschenen:
20 mei 2025 -
Uitgave:
ISBN 9789401624572
Uitgever Xander
304 pagina's -
Uitgever:
Xander -
Genre:
Thriller & Spanning
-
Onze waardering:
-
Members waardering:
(0 stemmen) -
Omschrijving:
In de duistere thriller Honger van Johanna van Veen is Sarah Schatteleyn in 1887 ernstig ziek. Ze weigert te eten, mompelt onzin en raakt steeds meer geobsedeerd door het veenlijk dat is ontdekt op het landgoed van haar man. Haar tweelingzus Lucy Goedhart wil haar koste wat kost behoeden voor een gruwelijk lot in het gesticht, en zal daarvoor het geheim achter het veenlijk moeten ontrafelen. Hoe langer Lucy's zoektocht duurt, des te erger Sarah eraan toe raakt en hoe vreemder haar gedrag wordt. Ze wordt steeds kwader... en hongeriger. Is Sarah ziek, wordt ze langzaam gek of speelt er iets veel vileiners?
Nieuwste artikelen
-
Night Shade - Autumn Woods
-
Wees niet bang - Alex Smith
-
Tracy Wolff - Covet 1
-
Honderd dagen - Emelie Schepp
-
España – Marcos Sánchez
Gerelateerde artikelen
-
Recensie: Royals 5: Gevaar
-
Ik heet Olivia en daar kan ik ook niks aan doen wordt verfilmd!
-
Recensie: De overlevenden