• onze waardering

The Wedding People - Alison Espach RECENSIE

Recensie: The Wedding People – Alison Espach

De Amerikaanse schrijfster Alison Espach gooide eerder al hoge ogen met haar romans The Adults en Notes on Your Sudden Disappearance . Daarin combineert ze scherpe observaties met humor en emotionele diepgang. In haar nieuwste boek The Wedding People doet ze dat opnieuw, dit keer met een verhaal dat grappig én ontroerend is. Het werd meteen met alle lof overladen in de VS en werd prompt een bestseller.

Phoebe Stone’s wereld stort in wanneer blijkt dat haar man er een affaire op nahoudt met haar beste vriendin, nadat ze notabene het nieuws kreeg dat ze geen kinderen kan krijgen. Reden genoeg voor haar om er een eind aan te maken. Om dat in stijl te doen reist ze naar een luxe hotel in Newport, Rhode Island, dat al enige tijd hoog op haar bucketlijst stond. Phoebe wil er één laatste avond doorbrengen voordat ze een doosje medicijnen slikt en deze wereld verlaat. Toevallig belandt ze midden in een trouwfeest en wordt ze aangezien voor een van de genodigden. De bruid, Lila, heeft elk detail van haar huwelijksweekend zorgvuldig gepland, maar met Phoebe had ze geen rekening gehouden. Wat volgt is een reeks onverwachte ontmoetingen en gesprekken, waarbij beide vrouwen naar elkaar toegroeien en elkaar ten volle gaan vertrouwen. Samen zien ze hun eigen verdriet, angsten en verlangens onder ogen en dat leidt tot een aantal bizarre en onverwachte gebeurtenissen.

Espach schrijft in een stijl die luchtig aanvoelt, maar toch veel diepte heeft. Haar dialogen zijn scherp en vaak grappig, zelfs in pijnlijke situaties. Ze weet zware thema’s, zoals depressie en zelfdestructieve gedachten, te mengen met scènes vol humor en warmte. De setting van het hotel is daarbij symbolisch: van buiten elegant en feestelijk, maar van binnen vol spanningen en onzekerheden. Zo weerspiegelt de plaats perfect de gevoelens van de hoofdpersonages. De kracht van het boek zit ongetwijfeld in die personages. Phoebe is een ongewone hoofdpersoon: soms chaotisch en moeilijk te begrijpen, maar altijd eerlijk en kwetsbaar. Je leeft met haar mee, juist omdat ze verre van perfect is. Maar ook Lila blijkt gaandeweg zelf onzeker en kwetsbaar. De bijfiguren – familieleden, gasten, personeel – zijn minder uitgewerkt en soms wat karikaturaal, maar zorgen voor sfeer en vaak ook komische momenten. Ze versterken de dynamiek tussen Phoebe en Lila en maken de trouwsetting geloofwaardig en levendig.

The Wedding People is een roman die zware onderwerpen en humor goed weet te combineren. Af en toe zakt het tempo wat door lange gedachten of terugblikken, maar meestal weet Espach de lezer vast te houden met haar afwisseling van ontroerende en geestige scènes. Het is geen oppervlakkig feelgoodboek, maar een verhaal dat laat zien dat zelfs in moeilijke periodes ruimte is voor hoop, verbondenheid en een nieuw begin. Alles samen dus een warme, grappige en toch serieuze roman die je laat lachen en nadenken tegelijk. The Wedding People is daardoor een aanrader voor wie houdt van romans die zowel vermaken als raken.

Recensie: The Wedding People – Alison Espach

The Wedding People

  • Auteur:

    Alison Espach
  • Verschenen:

    8 juli 2025
  • Uitgave:

    ISBN 9789025477653
    Uitgever Atlas
    448 pagina's
  • Uitgever:

    Atlas
  • Genre:

    Roman
  • Onze waardering:

             
  • Members waardering:

    1  2  3  4  5 
    (0 stemmen)
  • Omschrijving:

    Nederlandstalige editie. Een weelderige zomerse bruiloft in een luxe hotel aan zee wordt verstoord door de veertigjarige, pas gescheiden Phoebe, die zielsalleen incheckt met álles behalve huwelijksgeluk aan haar hoofd. De bruid heeft haar droomhuwelijk tot in de puntjes geregeld, en deze sneue buitenstaander in ondergangsstemming dreigt alles om zeep te helpen. Totdat Phoebe een onverwacht openhartig, opluchtend gesprek met haar aanknoopt… En vervolgens nog een, en voordat ze er erg in heeft wordt Phoebe meegenomen in het feestgewoel, en is ze een bruiloftsgast tegen wil en dank. Een toevallige, nachtelijke ontmoeting met een mysterieuze man zorgt voor verdere complicaties, maar misschien ook meer.

Meer info

Nieuwste artikelen

  • De tijger die op de thee kwam - Judith Kerr 

  • Ilja Gort - Château migraine 

  • Badkamergeheimen - Astrid Sercu

  • De regenboog van Mimir - Evy Danckers & Marijke ten Cate

  • Hotel Balazar - Kate DiCamillo

Gerelateerde artikelen

  • Valse vrouw - Sharon Bolton

  • Fase 2 van de Leesclub met Phobos

  • Recensie: Laat de kinderen tot mij komen

Zoek in artikelen