• onze waardering

Wie stout is... - Pieter Koolwijk en Linde Faas RECENSIE

Recensie: Wie stout is... - Pieter Koolwijk en Linde Faas

Mo vindt zijn nieuwe buurman, Pjotr de schoorsteenveger, absoluut niet aardig. Dat is ook niet zo gek, want deze laatste is de meest botte persoon ter wereld. Kort nadat de man naast Mo is komen wonen, beginnen er kinderen te verdwijnen. Mo vermoedt dat Pjotr er iets mee te maken heeft, en gaat op onderzoek uit, maar daardoor komt hij flink in de nesten te zitten. 

Het duo Koolwijk - Faas stelt nooit teleur, en dat is deze keer niet anders. Wie stout is... brengt Sinterklaas op een heel andere manier tot leven dan de meeste kinderboeken én is daardoor absoluut niet geschikt als voorleesverhaaltje voor de allerkleinsten. Er wordt uitgebreid gesproken over Sinterklaas op een manier die kinderen die nog geloven, zal shockeren. En dat kan nooit de bedoeling zijn van Pieter Koolwijk. 

Wie stout is... zorgt voor een hele berg leesplezier en het is gewoonweg een verademing om dit boek te mogen lezen. Maar wat maakt het verhaal nu zo bijzonder? Het is waarschijnlijk een combinatie van meerdere factoren, én het feit dat al die elementen zo perfect bij elkaar aansluiten. 

De schrijfstijl is actief en toegankelijk, en draagt voor een groot deel bij aan de geloofwaardigheid van het hele verhaal. Je zit als lezer op de eerste rij van de avonturen van Mo en je bent daar met geen stokken weg te krijgen tot je er het fijne van af weet. Er gebeuren zaken die in het dagelijkse leven nooit mogelijk zouden zijn, maar dat maakt helemaal niks uit. In de wereld die Koolwijk schept in Wie stout is... kan álles! Je hoeft je er niet eens voor in te spannen om het te geloven.

De hoofdpersonages, en dan met name Mo, zijn aangenaam gezelschap. Ja, zelfs Pjotr, de botte buurman, is leuk om over te lezen. Misschien zou hij minder leuk zijn om in werkelijkheid als buurman te hebben, maar dat doet er niet toe. De personages krijgen allemaal genoeg vorm mee van Koolwijk, én van Linde Faas. 

De illustraties van Linde Faas zijn heel herkenbaar en roepen een sterke sfeer op. Faas maakt gebruik van veel donkerblauwe en rood-oranje tinten. Daardoor lijken alle afbeeldingen zich 's nachts af te spelen. Dat is niet helemaal zo, maar zo sluiten ze wel heel mooi bij het verhaal aan. Al lijken de illustraties wazige elementen te hebben, toch is er veel detail op te vinden en dragen ze voor een groot deel bij aan de beleving van het verhaal.

Wie stout is... is vermakelijk en spannend, leuk voor kinderen én hun ouders, en echt een boek voor deze periode. Zoek je nog een cadeautje voor een jonge fanatieke lezer? Dan hoef je niet meer verder te zoeken! En als het straks tijd is om je schoen te zetten, doe jij dan alle ramen en deuren op slot...?

Recensie: Wie stout is... - Pieter Koolwijk en Linde Faas

Wie stout is…

  • Onze waardering:

             
  • Members waardering:

    1  2  3  4  5 
    (0 stemmen)
  • Omschrijving:

    Denk jij dat Sinterklaas een vriendelijke oude man is die cadeautjes uitdeelt? Dan is dit niet het boek voor jou.

    Mo komt erachter dat de werkelijkheid heel wat bloedstollender is, als Pjotr naast hem komt wonen – een nurkse, botte schoorsteenveger.

    Niet lang nadat de nieuwe buurman is gearriveerd, beginnen er kinderen te verdwijnen.

    Mo weet honderd procent zeker dat Pjotr erachter zit en gaat op onderzoek uit. Maar zijn nieuwsgierigheid komt hem duur te staan.

     

Meer info

Nieuwste artikelen

  • Climbing in Heels – Elaine Goldsmith-Thomas

  • De jongen, de walrus, het rendier en de poolvos - Katinka Polderman en Merel Corduwener

  • Gebroken engelen - Karin Slaughter

  • Je mag me helpen – Krista Legge

  • Tussenkinderen - Lorena Veldhuijzen

Gerelateerde artikelen

  • Professor Prank - Jozua Douglas

  • Recensie: Zonder land

  • Vernietigen - Michel Houellebecq

Zoek in artikelen