- Home
- Recensies
- Boekrecensies
- Jij bent de volgende - Steph Broadribb
Recensie: Jij bent de volgende – Steph Broadribb
Jij bent de volgende is het tweede deel in de Starke & Bell-serie van Steph Broadribb. In dit deel krijgt inspecteur Bell weer te maken met een seriemoordenaar waar Clementine Starke via haar wetenschappelijke onderzoek ook bij uitkomt. Noodgedwongen moeten ze weer samenwerken, ondanks alle uitdagingen die dat met zich meebrengt.
Het verhaal van Jij bent de volgende zit weer goed in elkaar zoals ook het eerste deel van de Starke & Bell-serie. Zoals passend bij een goede serie is er naast het verhaal in dit deel Jij bent de volgende ook een verhaal dat loopt naast de zaken die nu opgelost worden. In deze serie zijn dit zelfs twee verhalen die aan het einde van Jij bent de volgende steeds dichter bij elkaar komen. Dit zijn de persoonlijke levens van Dominic Bell en Clementine Starke die elk hun eigen worstelingen hebben en tegelijkertijd zich sterk tot elkaar aangetrokken voelen. De eigen ontwikkelingen die ze hierin doormaken maken dit contact erg moeilijk en soms zelfs gevaarlijk. Naast deze aantrekkingskracht ontdekken ze beiden steeds meer over de onderzoeken die naast de zaak in Jij bent de volgende lopen. Bell naar een misgelopen operatie en corruptie binnen zijn corps en Starke naar de moord op haar vader die politieagent was en werd beschuldigd van corruptie. De combinatie van enerzijds een afgerond verhaal binnen een boek en tegelijk een verhaal dat door de serie heen doorloopt is precies wat een serie krachtig maakt. Je hebt als lezer het bevredigende gevoel van een afgerond verhaal en blijft tegelijkertijd nieuwsgierig naar het volgende deel omdat je wilt weten hoe die zaken gaan aflopen.
Naast die verhalen die verder uitgewerkt worden leer je in Jij bent de volgende ook Starke en Bell zelf beter kennen. Een sterk punt hiervan is de menselijkheid die Steph Broadribb hierin verwerkt heeft. Ze zijn allebei niet perfect waardoor ze aan de ene kant menselijker en beter begrijpbaar worden, maar aan de andere kant kan het je als lezer soms ook een ongemakkelijk gevoel geven omdat het lastiger wordt met ze mee te leven. Steph Broadribb weet je als lezer hierin goed mee te nemen en de randen op te zoeken. Bijvoorbeeld in hoe Clementine Starke zich voelt over haar rol in beide zaken waarin ze zich nu gemengd heeft. Hierin wordt een donker randje opgezocht waar je helemaal in mee wordt genomen als lezer maar waar ook al je alarmbellen van af gaan als je er beter over nadenkt. Dit geeft een erg goede extra dimensie aan het verhaal van Jij bent de volgende.
De schrijfstijl van Steph Broadribb is net als in het eerste deel van Starke & Bell weer erg toegankelijk en makkelijk leesbaar. Het kost geen moeite om in het verhaal te komen van Jij bent de volgende en je blijft steeds nieuwsgierig naar hoe het zal aflopen. Complimenten voor de vertaling van Els Franci-Ekeler. Samengevat is Jij bent de volgende een waardige opvolger in de Starke & Bell-serie die zeer gewaardeerd zal worden door de fans van politiethrillers.
Recensie: Jij bent de volgende – Steph Broadribb
Starke & Bell 2 - Jij bent de volgende
-
Auteur:
Steph Broadribb -
Verschenen:
25 juni 2026 -
Uitgave:
ISBN 9789049208875
Uitgever Boekerij
400 pagina's -
Uitgever:
Boekerij -
Genre:
Thriller & Spanning
-
Onze waardering:
-
Members waardering:
(0 stemmen) -
Omschrijving:
Je houdt van spanning. Maar je hebt geen idee welke prijs je daarvoor moet betalen.
Een groep van vier urban explorers, altijd op zoek naar de volgende sensatie, breekt in bij een verlaten filmstudio in Londen en deelt hun reis in real time online. Na slechts een paar minuten stuit het team op een kamer met daarin een lijk. Niet veel later wordt een van de groepsleden dood aangetroffen, en het team realiseert zich dat er op ze wordt gejaagd.
Detective Dominic Bell onderzoekt de moord, maar naarmate het aantal doden stijgt, begint de tijd te dringen. De enige persoon die hem kan helpen is Clementine Starke, een expert in online onderzoek, maar Clementine wordt gekweld door haar eigen demonen. Kunnen de twee samenwerken om de moordenaar te vangen? Of is het al te laat?
Nieuwste artikelen
-
Goed gevonden (Bossche Belles 2) - Patricia van Dam
-
Vreemde vlinders (Bossche Belles 1) - Annemarie Bosma
-
Bloed & rozen - Callie Hart
-
Je bent niet alleen - Isa Hoes en Merlijn Kamerling
-
Alle dagen samen - Annejan Mieras
Gerelateerde artikelen
-
James' geheim - Marijke Vos
-
Looking Good Today
-
Recensie: Beweeg!