- Home
- Recensies
- Ledenrecensies
- (Ledenrecensie) boek: Een schot in de roos

chris_telt_boeken

Recensie een schot in de roos Via Chicklit kreeg ik de kans om als VIP lezer deel te nemen aan de leesclub met het boek “Een schot in de Roos” van Iris Visser. De voorkant van het boek beloofd al veel goeds, vrolijke kleuren en een verliefd stel wat tuurt naar de bergen in de verte. Ook de flaptekst is aantrekkelijk en zorgt ervoor dat je direct wilt beginnen met lezen. Het boek telt 300 bladzijdes en ik ben er werkelijk doorheen gevlogen. Eenmaal begonnen kon ik het boek amper wegleggen en was in mijn gedachten helemaal in Schotland en zat vol in het verhaal. Het verhaal gaat over Floor, zij is een documentairemaakster en gaat in Schotland op zoek naar haar biologische vader die haar op jonge leeftijd in de steek heeft gelaten. Floor heeft alleen een probleem, vlak voor haar vertrek naar Schotland is haar rijbewijs ingenomen en daarom heeft ze dringend een chauffeur nodig. Journalist Owen biedt aan haar uit de brand te helpen en gaat samen met haar op pad met zijn oude camper. Dit is vragen om problemen; een spontane roadtrip maar tevens de start van een heerlijk komisch avontuur. Soms ergerde ik mij aan de uitgebreid beschreven gedachtes van Floor en kwam zij wat kinderlijk over, maar dat was dan ook de enige ergernis die ik had. Ik heb soms blauw gelegen om de klungelige acties van Floor, die mij zelf in het dagelijks leven ook serieus zouden kunnen overkomen. Al zou ik nooit een boom in iemands tuin omver rijden. Het verhaal is echt heel beeldend beschreven, met name de highland games zag ik zo voor mij terwijl ik hier nog nooit van gehoord had. Dat vind ik een groot compliment aan Iris, de schrijfster van deze heerlijke feelgood. Ik zou dit boek niet gauw nog een keer lezen, omdat het verrassingselement dan weg is. Maar ik zou een (hopelijk) vervolg op dit boek zeker lezen!
Een schot in de roos
-
Auteur:
Iris Visser -
Verschenen:
30 januari 2024 -
Uitgave:
ISBN 9789402769517
Uitgever Harper Collins
304 pagina's -
Uitgever:
Harper Collins -
Genre:
Feelgood/ Chicklit
-
Onze waardering:
-
Members waardering:
(21 stemmen) -
Omschrijving:
Documentairemaker Floor doet haar naam eer aan; iedereen loopt over haar heen. Altijd. Dat is er dan ook de oorzaak van dat ze zichzelf ja hoort zeggen tegen een opdracht die ze eigenlijk niet ziet zitten: een documentaire maken over de zoektocht naar haar verdwenen vader in Schotland.
Helaas voor Floor is haar rijbewijs door een erg onhandig voorval ingenomen – iets met een crush, zeven wijntjes en een omvergereden boom – en moet ze op zoek naar een privéchauffeur.
De knappe Schot Owen staat in eerste instantie niet te trappelen om haar in zijn camperbusje mee te nemen naar de uithoeken van Schotland, maar hij is niet in de positie om haar aanbod te weigeren. Ach, wat kan er misgaan?