De Golden Globe winnaars 2022

De Golden Globe winnaars 2022 zijn bekend! Deze onderscheiding wordt jaarlijks in januari gegeven aan films uit het voorgaande jaar en er zijn verschillende categorieën waar prijzen te winnen vallen. De uitreiking was dit jaar heel anders dan voorheen, maar het belangrijkste is dat de prijzen vergeven zijn! In dit artikel lees je de Golden Globe winnaars 2022.

Bron: Golden Globes Awards

De Golden Globes van 2022

Dit jaar gingen de Golden Globes een beetje anders dan anders. Er is de afgelopen tijd veel negativiteit geweest over de organisatie achter de organisatie (The Hollywood Foreihn Press Association) omdat er bijvoorbeeld veel te weinig diversiteit was. Om dit weer om te draaien waren de Golden Globes dit jaar anders: er waren geen acteurs aanwezig om de prijzen in ontvangst te nemen, de ceremonie werd niet uitgezonden. Er werd veel gesproken over vrijwilligerswerk en organisaties die hulp nodig hebben.

 

Bekijk hieronder alle Golden Globe winnaars van 2022:

Best Motion Picture - Drama

The Power Of the Dog (Netflix) (Winnaar)

Belfast (TKBC)

CODA (Vendome Pictures)

Dune (Warner Bros.)

King Richard (Warner Bros.)

Bron: Netflix

 

Best Picture - Musical/Comedy

West Side Story (20th Century Studios) (Winnaar)

Cyrano (Metro-Goldwyn-Mayer)

Don't Look Up (Netflix)

Licorice Pizza (Focus Features)

Tick, Tick... BOOM! (5000 Broadway Productions)

Bron: 20th Century Studios

 

Best Actress - Motion Picture Drama

Nicole Kidman (Being the Ricardos) (Winnaar)

Jessica Chastain (The Eyes of Tammy Faye)

Olivia Colman (The Lost Daughter)

Lady Gaga (House of Gucci)

Kristen Stewart (Spencer)

Bron: Amazon Studios

 

Best Actor - Motion Picture Drama

Will Smith (King Richard) (Winnaar)

Mahershala Ali (Swan Song)

Javier Bardem (Being the Ricardos)

Benedict Cumberbatch (The Power of the Dog)

Denzel Washington (The Tragedy of Macbeth)

Bron: Warner Bros.

 

Best Actress - Motion Picture Musical/Comedy

Rachel Zegler (West Side Story) (Winnaar)

Marion Cotillard (Annette)

Alana Haim (Licorice Pizza)

Jennifer Lawrence (Don't Look Up)

Emma Stone (Cruella)

Bron: 20th Century Studios

 

Best Actor - Motion Picture Musical/Comedy

Andrew Garfield (Tick, Tick... BOOM!) (Winnaar)

Leonardo DiCaprio (Don't Look Up)

Peter Dinklage (Cyrano)

Cooper Hoffman (Licorice Pizza)

Anthony Ramos (In the Heights)

Bron: 5000 Broadway Productions

 

Best Supporting Actress - Motion Picture

Ariana DeBose (West Side Story) (Winnaar)

Caitriona Balfe (Belfast)

Kirsten Dunst (The Power of the Dog)

Aunjanue Ellis (King Richard)

Ruth Negga (Passing)

Bron: 20th Century Studios

 

Best Supporting Actor - Motion Picture

Kodi Smit-McPhee (The Power of the Dog) (Winnaar)

Ben Affleck (The Bar Tender)

Jamie Dornan (Belfast)

Ciarán Hinds (Belfast)

Troy Kotsur (CODA)

Bron: Netflix

 

Best Director Motion Picture

Jane Campion (The Power of the Dog) (Winnaar)

Kenneth Branagh (Belfast)

Maggie Gyllenhaal (The Lost Daughter)

Steven Spielberg (West Side Story)

Denis Villeneuve (Dune)

 

Best Screenplay Motion Picture

Kenneth Branagh (Belfast) (Winnaar)

Paul Thomas Anderson (Licorice Pizza)

Jane Campion (The Power of the Dog)

Adam McKay (Don't Look Up)

Aaron Sorkin (Being the Ricardos)

 

Best Picture - Animated

Encanto (Walt Disney Animation Studios) (Winnaar)

Flee (NEON)

Luca (Walt Disney Animation Studios)

My Sunny Maad (Negativ Film)

Raya and the Last Dragon (Walt Disney Animation Studios)

Bron: Walt Disney Animation Studios

 

Best Picture – Non-English Language (voorheen ´Foreign Language')

Drive My Car (Japan) (Winnaar)

Compartment No. 6 (Duitsland, Finland, Rusland)

The Hand of God (Italië)

A Hero (Iran, Frankrijk)

Parallel Mothers (Spanje)

Bron: Bitters End

 

Best Score Motion Picture

Hans Zimmer (Dune) (Winnaar)

Alexandre Desplat (The French Dispatch)

Germaine Franco (Encanto)

Jonny Greenwood (The Power of the Dog)

Alberto Iglesias (Parallel Mothers)

 

Best Song Motion Picture

No Time To Die (No Time To Die(Winnaar)

Be Alive (King Richard)

Dos Oruguitas (Encanto)

Down to Joy (Belfast)

Here I Am (Singing My Way Home) (Respect)

 

Best Drama Series

Succession (HBO Max) (Winnaar)

Lupin (Netflix)

The Morning Show (Media Res)

Pose (Color Force)

Squid Game (Netflix)

Bron: HBO Max

 

Best Musical/Comedy Series

Hacks (HBO Max) (Winnaar)

The Great (Hulu)

Only Murders in the Building (Disney+)

Reservation Dogs (FX Productions)

Ted Lasso (Universal Television)

Bron: HBO Max

 

Best Television Motion Picture

The Underground Railroad (Amazon Prime Video) (Winnaar)

Dopesick (Hulu)

Impeachment: American Crime Story (Ryan Murphy Productions)

Maid (Netflix)

Mare of Easttown (HBO)

Bron: Amazon Prime Video

 

Best Actress - Television Motion Picture

Kate Winslet (Mare of Easttown) (Winnaar)

Jessica Chastain (Scenes from a Marriage)

Cynthia Erivo (Genius: Aretha)

Elizabeth Olsen (WandaVision)

Margaret Qualley (Maid)

Bron: HBO

 

Best Actor - Television Motion Picture

Michael Keaton (Dopesick) (Winnaar)

Paul Bettany (WandaVision)

Oscar Isaac (Scenes from a Marriage)

Ewan McGregor (Halston)

Tahar Rahim (The Serpent)

Bron: Hulu

 

Best Television Actress - Drama Series

Michaela Jaé Rodriguez (Pose) (Winnaar)

Uzo Aduba (In Treatment)

Jennifer Aniston (The Morning Show)

Christine Baranski (The Good Fight)

Elisabeth Moss (The Handmaid's Tale)

Bron: Color Force

 

Best Television Actor - Drama Series

Jeremy Strong (Succession) (Winnaar)

Brian Cox (Succession)

Lee Jung-jae (Squid Game)

Billy Porter (Pose)

Omar Sy (Lupin)

Bron: HBO

 

Best Television Actress - Musical/Comedy Series

Jean Smart (Hacks) (Winnaar)

Hannah Einbinder (Hacks)

Elle Fanning (The Great)

Issa Rae (Insecure)

Tracee Ellis Ross (Black-ish)

Bron: HBO Max

 

Best Television Actor - Musical/Comedy Series

Jason Sudeikis (Ted Lasso) (Winnaar)

Anthony Anderson (Black-ish)

Nicholas Hoult (The Great)

Steve Martin (Only Murders in the Building)

Martin Short (Only Murders in the Building)

Bron: Apple TV+

 

Best Supporting Actress - Television

Sarah Snook (Succession) (Winnaar)

Jennifer Coolidge (The White Lotus)

Kaitlyn Dever (Dopesick)

Andie MacDowell (Maid)

Hannah Waddingham (Ted Lasso)

Bron: HBO

 

Best Supporting Actor - Television

O Yeong-su (Squid Game) (Winnaar)

Billy Crudup (The Morning Show)

Kieran Culkin (Succession)

Mark Duplass (The Morning Show)

Brett Goldstein (Ted Lasso)

Bron: Netflix

 

Bron: Golden Globes

Nieuwste artikelen

  • Snow White van Disney krijgt geen dwergen

  • Huizinga 3: Het derde boek - Frank van Pamelen

  • The King's Daughter het nieuwe sprookje met Pierce Brosnan en Kaya Scodelario

  • Geef je op voor de Chicklit.nl leesclub met Uit de keuken van Xi'an Famous Foods van Jason Wang

  • One of us is lying binnenkort te zien bij Netflix

Gerelateerde artikelen

  • Deze boeken horen bij de Golden Globes 2019 genomineerden

  • Alle Oscarwinnaars 2016 op een rijtje!

  • Hartverwarmende Titanic-reünie tijdens de Golden Globes 2016

  • Dit zijn de winnaars van 'Beste Boek voor Jongeren 2018'

  • De winnaars van de MTV Movie Awards 2016!

Zoek in artikelen