• onze waardering

Vrees niet - Stephen King RECENSIE

Recensie Vrees niet – Stephen King

Het is verbazingwekkend hoeveel boeken Stephen King schrijft. Inmiddels is de schrijver de 70 boeken al gepasseerd en er lijkt geen einde aan zijn stroom aan verhalen te komen. Vrees niet is zijn nieuwe boek met Holly Gibney in de hoofdrol. We kennen haar we uit de boeken De buitenstaander, Als het bloedt en Holly. In Vrees niet werkt Holly mee aan het oplossen van een unieke zaak.

Wanneer rechercheur Izzy James een brief ontvangt waarin staat dat de schrijver 13 onschuldigen en 1 schuldige gaat vermoorden, kan zij niet anders dan die woorden serieus nemen. Ze besluit haar zorgen te delen met vriendin Holly Gibney en de brief en de zaak laten haar niet los. Ondertussen is het Holly’s taak om auteur en vrouwenrechtenactiviste Kate McKay te beschermen als lijfwacht. Terwijl de brievenschrijver steeds meer proeft aan het moorden – en dat erg prettig lijkt te vinden – probeert Holly twee criminelen te slim af te zijn.

Zoals we gewend zijn van de boeken van Stephen King is het boek opgedeeld in lange hoofdstukken, verdeeld in korte subhoofdstukken. Deze schrijfwijze is erg prettig, want zo houdt King de spanning erin en de lezer krijgt een natuurlijke kans op een adempauze tijdens het lezen. King neemt de tijd om het verhaal te vertellen en de personages te creëren. Voor sommige lezers kan dit traag aanvoelen, maar onder andere Trig, de schrijver van de brief, komt door deze manier van schrijven tot leven.

Als herstellende alcoholist zoekt Trig een nieuwe ‘hobby’. Hij zet zijn woede voor de onterechte veroordeling van Alan Duffrey om in moorden. Maar… Hij geeft zijn wraakplan een lugubere wending. Hij doodt niet de verantwoordelijke juryleden, maar juist onwillekeurige en onschuldige mensen. Mensen zoals de lezer en dat maakt het verhaal beklemmend. De moorden zijn wellicht ondoordacht, maar juist dat maakt Trig een engerd; jij en ik zouden net zo goed slachtoffer kunnen zijn en dat spat van de pagina’s.

King blijft goed in zijn rol wanneer het om Holly gaat, fans van dit personage zullen dan ook weer van dit verhaal houden. Zoals in veel van Kings boeken krijgen actuele thema’s een rol in het verhaal, bijvoorbeeld de nasleep van de coronapandemie en de in Amerika actuele onderwerpen als abortus, polarisatie, de rechtsgang en het tweede presidentstermijn van president Donald Trump. Door het verwerken van actuele gebeurtenissen komt het verhaal nog meer tot leven; het zou zomaar nú kunnen gebeuren.

Terwijl Holly haar best doet Kate te beschermen, niet alleen voor haar stalker, maar ook voor zichzelf, ontdekt ze al snel dat ze niet alleen Kate beschermt, maar ook haar eigen dierbaren. Daarnaast laat de zaak rond Alan Duffrey haar niet los. Ze ontdekt dat ze de mensen om zich heen alleen kan beschermen wanneer zij twee criminelen tegelijk te slim af is. Holly stijgt door haar rol in Vrees niet in aanzien.

Met deze nieuwe thriller – sorry, horrorfans – houdt King je aandacht vast. De korte hoofdstukken zorgen ervoor dat je door wil lezen en de gebeurtenissen volgen elkaar snel genoeg op – ook wanneer die vooral de personages schetsen. De twee verhaallijnen zorgen ervoor dat je geboeid blijft en heldin Holly krijgt een steeds prominenter plekje in je hart. Hopelijk zijn de verhalen over Holly nog niet op, want langzaamaan wordt deze detective niet alleen het lievelingetje van meester King himself, maar ook van jou als lezer.

Recensie Vrees niet – Stephen King

Vrees niet

  • Onze waardering:

             
  • Members waardering:

    1  2  3  4  5 
    (0 stemmen)
  • Omschrijving:

    Holly Gibney is een van de lievelingspersonages van King én de lezers: Holly stond 17 weken in de Bestseller 60

    Wanneer het politiedepartement van Buckeye City een verontrustende brief ontvangt van een persoon die dreigt ‘dertien onschuldigen en één schuldige te vermoorden’, als vergelding voor de onnodige dood van een onschuldige man, weet het korps niet wat ze ervan moeten denken. Rechercheur Izzy James realiseert zich al snel dat de brievenschrijver doodserieus is en ze vraagt haar vriendin Holly Gibney om hulp.

    Ondertussen is de controversiële auteur en vrouwenrechtenactivist Kate McKay op tournee door meerdere staten. Ze trekt daarbij volle zalen met zowel fans als tegenstanders, waarvan één zich hevig begint te verzetten tegen Kates boodschap. In eerste instantie raakt niemand gewond, maar de stalker wordt steeds brutaler. Holly wordt ingehuurd als Kates lijfwacht – een uitdagende taak met een koppige werkgever en een vastberaden tegenstander die wordt gedreven door woede.

    De tijd dringt wanneer Holly, degenen die ze beschermt en degenen waar ze van houdt allemaal in gevaar dreigen te komen. En Holly kan ze alleen redden als ze twee sluwe criminelen tegelijkertijd te slim af is.

    Met een boeiende cast van personages, zowel bekend als onbekend, waaronder de wereldberoemde gospelzangeres Sista Bessie en een onvergetelijke schurk die verslaafd is aan moord, komen deze twee verhalen samen in een huiveringwekkend en spectaculair slot.

     

     

Meer info

Nieuwste artikelen

  • De grote boze wolf - Bjorn Van den Eynde

  • Brand in het bos - Kathleen Luyckx & Raf Luyckx

  • Geboren uit bloed en as – Flesh & Fire deel 4 – Jennifer L. Armentrout

  • Het cheatboek – Ramzee

  • Volgeboekt - Paula Heeger

Gerelateerde artikelen

  • Do It Yourself: Magazine rek

  • Recensie: IzzyLove 7 Expeditie vriendschap

  • Grace and Glory

Zoek in artikelen